Állati jó éjszaka

Félnünk kell-e Magyarországon a medvéktől? És az otthonunkban megbújó rovaroktól? Válhat-e házi kedvenc egy gekkóból vagy egy japán fürjből? Hogy lehetünk igazán jó gazdik? A Kutatók Éjszakáján az állatbarátok is megtalálják a számításukat. 

Nagyragadozók a Bükkben

Tudtad, hogy a Bükkben már bizonyíthatóan, állandóan megtalálható a farkas és a hiúz, sőt, a medvék felbukkanása is egyre gyakoribb? Leginkább hátrahagyott lábnyomaikból tudjuk, hogy itt vannak köztünk, de a közvetlen észlelésük vagy az egyedeikkel való találkozások száma alacsony. Azért, hogy a velük foglalkozó kutatók jobban megismerhessék őket, olyan módszerhez folyamodtak, amely nem, vagy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állatok természetes viselkedését, viszont kellő mennyiségű információval szolgál nekik a mindennapi életükről. Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem által szervezett előadás során a kameracsapdás vizsgálatok felvételein keresztül nyerhetsz betekintést ezeknek a fenséges nagyragadozóknak az életébe, megismerheted „Mihályt”, a bükki medvét és hallhatsz az itt élő farkasokról is.

Különleges állatok, közös otthonok

Csatlakozz egy izgalmas és tanulságos utazáshoz az egzotikus állatok világába! A Debreceni Egyetem programja során olyan házi kedvencekkel ismerkedhetsz meg, mint a gekkó, csincsilla, sün és japán fürj. Az is kiderül, miért fontos az állatokkal való helyes bánásmód és milyen alapvető óvintézkedéseket tehetünk azért, hogy mind az állatok, mind mi egészségesek maradjunk. A hangsúly azon van, hogyan lehet kiegyensúlyozott, biztonságos és felelősségteljes kapcsolatot kialakítani egzotikus kedvenceinkkel. Az interaktív program során lehetőséged lesz közvetlen közelről találkozni ezekkel a csodálatos élőlényekkel, megsimogatni őket, és kérdéseket feltenni a tartásukkal és gondozásukkal kapcsolatban.

Segítőkutyák a házi kedvencekért

A házi kedvencek tartása sok állatvédelmi, etikai, egészségügyi és biztonsági kérdést vet fel napjainkban. A Szegedi Tudományegyetem előadása során több segítőkutyás szervezet párosa mutatja meg, hogyan válhatsz tudatos és jó gazdává. Abban szeretnének segíteni, hogy minden gazda és házi kedvence boldog közös életet élhessen. Eközben bepillantást nyújtanak a segítőkutyák képzésébe és a munkájuk legizgalmasabb pillanataiba. A program bárki számára nyitott: a gyerekeket a közös játék, a felnőtteket a hasznos információk miatt várják. 

Kutyaetológia Konferencia

Léteznek ADHD-s kutyák? Tényleg egyedi a kutya-gazda kötődés? Hogy értik meg az ebek a szavakat? Milyen tulajdonságokkal függ össze az öregedésük? Milyen tényezők befolyásolják a szaglászás sikerességét? Hogy reagálnak a társállatok az emberi sírásra? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keresik a választ az ELTE Etológia Tanszékének munkatársai, akik közérthető előadásokban mutatják be legfrissebb kutatási eredményeiket. Hiánypótló konferencia kutyabarátoknak.  

Állati kalandpark

Mi a kapcsolat a medve és a ló között? Miért szuperhősök egyes rovarok? Miért rejtőzködnek bizonyos állatok? Kalandos utakon, hat állomáson keresztül fedezheted fel a csodálatos állatvilág érdekességeit. A megoldásokért pecsétek, a pecsétekért ajándék jár. 

„Állati történelem”, avagy történelemformáló állatok

Szereted a történelmet? Szereted az állatokat? Fedezd fel a történelemformáló állatok izgalmas világát! A Soproni Széchenyi István Gimnázium történelmi állatkertjében játékosan ismerheted meg az emberiség és a magyar nép történelmében fontos szerepet betöltő állatokat a turulmadártól a bölényig, a selyemhernyótól az elefántig. A program során az óvodásoktól a felnőttekig mindenki megtalálja az számára érdekes kihívásokat.

Rovarok a lakásban

Ha kíváncsi vagy, hogy milyen rovarokkal találkozhatsz a lakásodban, és egyáltalán kell-e félni tőlük, akkor itt a kiváló lehetőség megismerkedni ezeknek az állatoknak a titokzatos életével.

2024. szeptember 11.