Mesterséges intelligencia: barát vagy halálos ellenség? A legjobb AI-programok a Kutatók Éjszakáján

Digitális borzongás, LEGO autó, ami követ téged, nyelvi szabadulószoba frissítő agytornával, szembenézés az öregedésed valós mértékével, hollywoodi kalandok – mi mindenre jó vagy éppen nem jó a mesterséges intelligencia (AI)? A Kutatók Éjszakáján a végtelen kreatív lehetőség megismerése mellett a sötét oldalra is eljuthatsz. 

Ha imádod a helyszínelős sorozatokat, itt a helyed 

Vegyél részt egy digitális helyszínelésen és rekonstruáld egy baleset részleteit! Az IdomSoft Kft. székházában megismerkedhetsz a mesterséges intelligencia, a kiterjesztett, a kevert és a virtuális valóság lehetőségeivel. Megnézheted az arcrekonstrukció és a szimulációk lehetőségeit és technológiáit. A programra 14 éven felülieket várnak.

LEGO – több mint játék

Láttál már önvezető LEGO autót, ami a mesterséges intelligencia segítségével tárgyakat, embereket ismer fel és követni tudja azokat? Most itt a lehetőség!

A mesterséges intelligencia sötét oldala

Miért lehet veszélyes a mesterséges intelligencia rendszerek alkalmazása? Az MI sötét oldala az emberi jogok sérelmétől az álhírekkel való politikai manipulációkon át a halált okozó autonóm fegyverrendszerekig terjed. Kötetlen, interaktív előadás keretében járják körbe a témát a Budapesti Corvinus Egyetemen. 

Nyelvi szabadulószoba nem csak nyelvészeknek

Ha kihívásra vágysz, akkor itt a helyed! A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kara egy izgalmas és szórakoztató szabadulószobával készül, ahol a nyelvtudásod mellett próbára teheted a logikádat és a kombinációs készségeidet is. A szabadulószoba egyszerre csapatjáték, élmény, kikapcsolódás és agytorna. A program célja, hogy szórakoztató játékra hívja az érdeklődőket izgalmas nyelvi feladványokon keresztül a mesterséges intelligencia eszközeit bevetve. 

Hány évesek vagyunk a mesterséges intelligencia szerint?

A program első felében egy rövid előadást hallhatsz az öregedés órákról, azaz olyan mesterséges intelligencia eszközökről, amelyek alkalmasak a biológiai életkorunk meghatározására. Az öregedés órákkal például kimutatható, hogy lassabban vagy éppen gyorsabban öregszünk, mint mások, illetve használhatók potenciális megfiatalító kezelések tesztelésére. Az előadás után interaktív bemutató következik, amely során kipróbálhatod, milyen jól tippeled meg, ki hány éves, illetve tesztelheted, hány évesnek lát a mesterséges intelligencia fotó, illetve rutin vérkép adatok alapján.

Magyarok Hollywoodban – készíts saját minifilmet!

Utazz a századforduló Amerikájába és készíts saját mini dokumentumfilmet egy ismert honfitársunkról! A workshop résztvevői a mesterséges intelligencia segítségével megismerkednek egy híres magyar származású személlyel, aki jelentős szerepet játszott az amerikai filmiparban. Ezután a megismert személyről egy mini dokumentumfilmet terveznek, megírják hozzá a forgatókönyvet a kapott információk alapján és kiválasztják a videóban felhasználandó vizuális elemeket. Legyen nálad mobiltelefon, laptopokat biztosítanak. A workshopot Neder Vivien PhD hallgató vezeti az Andrássy Egyetemen.

További programok a mesterséges intelligencia témakörében itt. 

2024. szeptember 9.