Mágia, romantika, titkos terek, lélekgyógyító könyvek és veszedelmes időutazás – ha szeretsz olvasni, imádod a könyvek illatát és szívesen elemzel irodalmi szövegeket, ez az ajánló neked szól.
Ismerd meg, hogyan használták a rómaiak a mágiát mindennapi életükben, és fedezd fel a varázsigék, amulettek és bűbájok jelentőségét! Az előadás szórakoztató módon hozza közelebb a történelmi és irodalmi varázslat világát, párhuzamot vonva a Harry Potterben bemutatott mágikus elemek és a Római Birodalom varázslatos hagyományai között.
A Debreceni Egyetem foglalkozásán választ kaphatsz arra, hogy az irodalmi művek, dalszövegek, hogyan lehetnek hasznosak számodra az önismeret, az érzelmi intelligencia, a tolerancia és a nyitottság fejlesztésében. Fedezd fel a biblioterápiában rejlő lehetőségeket!
Gondoltál már a Valmar vagy ByeAlex szövegeire kutatási anyagként? Most találkozhatsz azokkal, akik ezen pörögnek! Ismerd meg az ELTE Stíluskutató Csoport munkáját egy rendhagyó partin! Ezen az estén végig a Magyar Lírakorpuszba válogatott dalok, vagyis az elmúlt évtized legjátszottabb magyar zenéi szólnak. A Stíluskutatók pedig élő könyvtárként várják, hogy egy hideg üdítő mellett mesélhessenek neked munkájukról, a dalszövegkutatásról és a korpuszépítésről.
MI vagyunk a grund! – Vár a digitális játszótér!
Tudod kik a Vörösingesek és hogy nézett ki a Grund? Mit jelent az Einstand és hogy kell rágni a gittet? A Szegedi Tudományegyetem digitális játszóterén a Pál utcai fiúk világába csöppenve izgalmas kihívások közben programozhatsz többféle oktatási célú robotot, megépítheted a grundot kockákból, de alkothatsz mesterséges intelligenciával is!
Idővarázs – könyvtári szabadulószoba
Csapattársaiddal az ELTE Bölcsészettudományi Kari Könyvtárat keresitek, de rossz ajtót választottatok. Az ajtó, amin beléptek egy időkapu, ami az egyetem alapításának évébe repít vissza benneteket. Kövessétek és fejtsétek meg a nyomokat, hogy visszajuthassatok a jelenbe. De vigyázzatok, csak 30 percetek van, különben örökre elvesztek az idők végtelenjében. Elő a bölcs eszekkel! Regisztrációköteles program.
Az ELTE workshopján romantikus verseket, illetve ezek közül néhánynak a zenei feldolgozásait vizsgálhatod angol és magyar nyelven. Az angol nyelv ismerete előnyt jelent, de az interaktív foglalkozás magyarul zajlik majd. A programot Fejérvári Boldizsár vezeti, aki 2019-ben szerzett doktori fokozatot, kiemelt területe a 18. és 19. századi költészet, emellett több tucat irodalmi, ismeretterjesztő és tudományos könyv fordítója.
Az ELTE BTK mágikus irodalmi utazásra hív a német, majd a svéd irodalom világába, hogy két – mára klasszikussá vált – műbe, Hans Bemmann Stein und Flöte, valamint Mats Strandberg és Sara B. Elfgren A kör című regényébe merülhess el. Vajon mindannyiunkban ott van a mágikus erő?
Izgatnak a titkos terek? A Budapesti Corvinus Egyetem programján az olvasók számára nem látogatható raktárakkal ismerkedhetsz meg játékosan, érdekességeket hallhatsz a naplókutatásról és könyvritkaságokkal találkozhatsz.