Ha a kémcsövek, robotok, planetáriumok és csillagvizsgálók kábulatából ocsúdva kicsit és átmozgatnád a tagjaidat, a Kutatók Éjszakájának erre is van megoldása.
Mozogj szabadon! – tánc és mozgásimprovizáció a gyakorlatban
Az ELTE Savaria Egyetemi Központ improvizációs foglalkozásán pszichológia mesterszakos hallgatók készülnek azoknak, akik érdeklődnek a zene, a mozgás vagy a tánc iránt. A 45 perc alatt szeretnének egy egyszerre megnyugtató és katartikus közös élményt nyújtani a résztvevőknek. A workshopra tudásszinttől, kortól és nemtől függetlenül várnak mindenkit.
Táncolj a világgal – nemzetközi táncest
Ezen az estén a Szegedi Tudományegyetem nemzetközi tánckutató mesterképzése, a Choreomundus hallgatói mutatkoznak be, akik a világ minden tájáról hozzák magukkal táncos kultúrájukat. Előadásuk után a táncokat te is kipróbálhatod.
Lett és litván népzene, mozgalmas táncok, remek hangulat és sok érdekesség a Baltikumról – ezzel vár az ELTE BTK immár hagyományos balti táncházában. A táncokat Vilniusból érkezett vendégük, Gustaw Juzala professzor, a balti népi kultúra elméletének és gyakorlatának kiváló ismerője mutatja be. Gyere, próbáld ki!
A néprajzi terepmunkától a megelevenedő tánclépésekig
Hogyan szerzi be kutatási adatait a néprajzkutató? Mit jelent a „gyűjtés” és a „terepmunka”? Hogy csinálták ezt elődeink és hogy csináljuk mi? Az ELTE idén 90 éves Néprajzi Intézetében komoly hagyományai vannak az etnográfiai és folklorisztikai gyűjtésnek. Ezt bemutatandó interaktív kiállítással, workshoppal, játékkal és az elmaradhatatlan táncházzal készülnek.
Lépj be a harmóniák világába, ahol a fellépő zenekarok, kórusok, szólisták és táncosok közös ereje a lélek legmélyebb húrjait pendítik meg. Az est folyamán minden érzékszerved ünneplőbe öltözik, ahogy a dallamok és a mozdulatok egyesülnek. A Soproni Széchenyi István Gimnázium jelenlegi és volt tanítványai többnyire akusztikus koncertekkel és táncházzal várnak téged ezen a fergeteges estén.
Zeneterasz – játékfüzér és interaktív gyermektáncház
Közös játék és tánc az egész családnak! A Debreceni Egyetem óvodapedagógus-hallgatói játékfüzért mutatnak be, majd a közönségből párt választva újból eljátsszák a játékfüzért a gyerekekkel és a szülőkkel együtt. A programot népzenével kísért közös interaktív gyermektáncház zárja.